PRZYKŁADOWE MATERIAŁY STOSOWNE W FIRMIE "MAKLER"

Materiały stosowane na ubrania robocze dobierane są w zależności od przeznaczenia, odpowiednich norm i przepisów, wskazówek klienta oraz innych danych. Dostawcami są producenci polscy i zagraniczni. Posiadają odpowiednie normy i certyfikaty, szczególnie jeżeli takie są wymagane ze względu na zagrożenia i środowisko w jakich mają być użytkowane.
Wykonujemy również nietypowe zamówienia wg życzenia klienta.

 

Generalnie, tkaniny na ubrania robocze i ochronne ze względu na skład można podzielić na:

1/ Bawełna: skład 100% bawełna,

2/ Bawełna - poliester: mieszanka np.50% bawełna + 50% poliester,

3/ Poliester - bawełna: mieszanka np. 60% poliester + 40% bawełna, 65% poliester + 35% bawełna, stosowane też są inne proporcje w zależności od przeznaczenia.

 

Tkaniny ochronne:

1/ Trudnopalne.

2/ Trudnopalne - antystatyczne.

3/ Trudnopalne - antystatyczne - kwasoodporne.

4/ Antystatyczne.

5/ Tkaniny poliestrowe:

a) Poliestrowe: 100% poliester,

b) Polar: 100% poliester.


Mikrofibra, to bardzo lekkie, miękkie i delikatne włókno, wykonane głównie z poliestru i poliamidu, potrafi transportować wilgoć, jest wodoodporna, idealna do produkcji odzieży.

Gramatura tkanin [g/m2]: mieści się w szerokim od 80-100 do 340-360(g/m2) zakresie.

Paleta kolorystyczna, przykładowa przedstawiona jest na foto. W realu barwa może się nieco różnić niż na zdjęciu w zależności od dostawcy i użytych barwników.

Odchyłki mieszczą się w dopuszczalnych tolerancjach wg PN.

 

Tkaniny bawełniane to materiały produkowane z naturalnych włókien, wyjątkowo miękkie w dotyku, przewiewne i wygodne w noszeniu. Bawełna ma szerokie zastosowanie w przemyśle odzieżowym, meblowym oraz dekoratorskim.

Tkaniny bawełniane są często wzbogacane domieszkami innych włókien w celu zmienienia ich pierwotnych właściwości. Jest to istotne przy szyciu ubrań roboczych.

Drelich - jest barwioną tkaniną o splocie skośnym lub łamanym, wykonaną z wytrzymałych gęsto utkanych nitek. Ze względu na wysoką wytrzymałość materiał ten znalazł zastosowanie, jako doskonała tkanina do produkcji odzieży roboczej, tekstyliów, pokryć tapicerskich oraz letniej odzieży wojskowej.

Flanela - tkanina o plocie płóciennym lub skośnym, o luźno skręconych wątkach, charakteryzująca się wysoką termoizolacją. Jest materiałem poddawanym procesowi drapania, dzięki któremu uzyskuje swoją charakterystyczną miękkość. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały, ma szerokie zastosowanie w produkcji odzieży, w tym roboczej, bielizny i piżam oraz tekstyliów domowych. Flanela może być jednokolorowa, wielobarwna, albo drukowana.Jesteśmy uczestnikiem Programu RZETELNA Firma
Sprawdź naszą rzetelność na https://wizytowka.rzetelnafirma.pl