NADRUKI I HAFT KOMPUTEROWY

Nadruki są bardzo popularne w znakowaniu odzieży roboczej jak również w materiałach i odzieży reklamowej. W naszej ofercie mamy różne techniki nakładania ale najpopularniejszą i jakościowo najlepszą metdą jest metoda sitodruku.
W zależności od użytego materiału, jego składu oraz oczekiwań klienta stosuje się różne grupy farb oraz różne sposoby ich nanoszenia.
Farby wodne obecnie są coraz rzadziej stosowane i wypierane przez farby plasizolowe. Farby plastizolowe ze względu na skład gwarantują wysoką jakość a przdewszystkim trwałość i dobre odwzorowanie barwowe. Gwarantują wysoką odporność na ścieranie i znoszą pranie do temp 90 C. Prezentują się dobrze na tkaninach kolorowych i białych.
Stosuje się również farby rozpuszczalnikowe, które dobrze sprawdzają się na tekstyliach sztucznych i materiałach śliskich. Bardzo dobrze znoszą działanie czynników zewnętrznych i spieranie.

Stosowane są różne techniki nakładania farb:

- metoda pośrednia tzw sitodruk termotransferowy - pośredni nadruk polega na wykonaniu najpierw odwzorowania na nośniku, który następnie jest nanoszony na tkaninę; nadruk jest wykonywany na papierze lub foli transferowej, po ostatnim kolorze nanoszony jest klej i po wygrzaniu całości nadruk przenoszony jest na tkaninę na prasie transferowej.

- metoda bezpośrednia - nadruk bezpośredni wykonywany jest bezpośrednio na tkaninie.

Haft komputerowy jest obecnie najbardziej popularną techniką ozdabiania, drukowania tkanin. Technologię haftu komputerowego tworzą: hafciarka czyli maszyna haftująca i komputer sterujący. Haft komputerowy zapewnia doskonałą jakość i trwałość odwzorowania. Haft wykonywany jest na naszywkach lub bezpośrednio na tkaninie, Jest bardzo popularny w znakowaniu odzieży roboczej, odzieży reklamowej i w ozdabianiu różnych tkanin. Wyhaftowane wzory mogą być płaskie lub wypukłe i wielokolorowe. Maszyny hafciarskie wyposażone są w wiele głowić, które pozwalają wykonywać wiele haftów jednocześnie.
Jesteśmy uczestnikiem Programu RZETELNA Firma
Sprawdź naszą rzetelność na https://wizytowka.rzetelnafirma.pl